Archiwum
Wołąsewicza

www.wolasewicz.com
piotr@wolasewicz.com

Inne publikacje i artykuły związane z naszymi rodzinami ...zobacz


Michael Petrou, Renegades: Canadians in the Spanish Civil War, 2009W latach 1936 - 1938, 1700 Kanadyjczyków przeciwstawiło się swojemu rządowi i zgłosiło się na ochotnika do walki w hiszpańskiej wojnie domowej. Czterystu z nich przypłaciło to życiem ginąc w Hiszpanii. Michael Petrou swoją pracę oparł na niedawno odtajnionych materiałach archiwalnych, rozmowach z żyjącymi uczestnikami wojny, odwiedził pola bitewne Hiszpanii, aby wyjaśnić pytania nurtujące do dziś weteranów hiszpańskiej wojny domowej. Wyjaśnia, kim są mężczyźni i kobiety, którzy zgłosili się na ochotnika, jak żyli i umierali w Hiszpanii, oraz w jaki sposób rząd Kanady i Royal Canadian Mounted Police zareagowała na ich decyzję o nielegalnym przyłączeniu się do wojenny w innym kraju.

Informacja o książce na podstawie noty informacyjnej od wydawcy, publikacja w j. angielskim

Na stronie 240 w publikacji zamieszczona jest lista „Kanadyjczyków” uczestników wojny domowej, na liście jest między innymi Wincenty Wołoncewicz

Name Home Ethnicity Date of Birth Occupation Finala Status


Wołoncewicz Vincent Stefan Toronto; Fort Wiliam, ON Polish 12 Dec. 1898 worker survivedAnaliza wpisu:

Vincent Stefan Wołoncewicz urodził się 12 grudnia 1898 roku, z pochodzenia Polak, z zawodu robotnik uczestnik wojny domowej w hiszpanii, przeżył wojnnę. W Kanadzie mieszkał w Toronto; Fort Wiliam, ON.


Strona główna