Архів

Волонсевиa

 

www.wolasewicz.com

piotr@wolasewicz.com

 

 

 

 

Під час моїх “ґенеалогічних подорожі” я зустрівся з Ізабеллою Антонівною Скоморовською, дівоче прізвище – Волонсевіч [Wo³Ήsewicz] (особисто – моєю тьотею, сестрою мого батька), котра пред’явила мені копію (ксерокс) фото. Копія була дуже слабкої якості. На картці форматом А-4 спостерігалося слабкі обриси яблуні з фруктами, на яких позначено імена. Мене дуже зацікавив той документ. З переказу Ізабеллі Скоморовській виходило, що ця копія походить від Софії Йосифівни Бемер [Zofii Bemer], дівоче прізвище – Волонсевіч [Wo³Ήsewicz]. Це був мій перший контакт із деревом родини Волонсевіч. Десь у березні - квітні 2003 року, трішки шалено шукав я осіб з прізвищем Волонсевіч. Я користувався телефонними списками (рекомендую цей спосіб пошуків для осіб з так званим рідким прізвищем – це вдалося!) та додзвонився до Людвіки Волонсевіч з Катовіць. Під час розмови сповістила, що вона володіє ґенеалогічним деревом родини Волонсевіч. Першого вільного дня зустрівся особисто з панією Людвікою в готелі “Катовіце” у Катовіцях. Вона принесла на цю зустріч вищеназване дерево у вигляді фото форматом А-4. Порівнюючи з моєю копією виявилося, що це відбиток того ж самого фото. Пані Людвіка сповістила, що не копіювала самостійно ані не давала нікому його копіювати. Тобто я - перша особа, якій “випозичила” вищеназване фото. У Ополі я вперше переглянув його та зробив з нього копію цифровою технікою. Дерево “катовіцьке” виготовлено фотографічною технікою, форматом А-4 та наклеєно на грубу й тугу картонову основу. На зворотному боці не знаходилися ніякі записки ні інформації, на відміну від “варшавській” копії, на якій позначено такий пам’ятний напис: “ориґінал цієї картини знаходиться у Болеслава Симоновича у Козятині, що на Київщині.

У 1919 Казимиром Якубовичом була зроблена копія та у 1921 привезена до Варшави. Розміщення окремих галузей частково змінено, зберігаючи однак згідність з ориґіналом, а також поповнено зміст через позначення нових поколінь з пам’яті Якуба Лукашевича по галузі від Войцєха Богдановича.

Варшава, 27 листопад 1930”.

У квітні 2003 я отримав інформацію про місце проживання Софії Йосифівни Бемер, дівоче прізвище – Волонсевіч. Після телефонної розмови запросила мене на зустріч до свого помешкання у Кракові, де підтвердила, що вона володіла “деревом” родини Волонсевіч, а копія “варшавська” була виконана нею, натомість пам’ятний напис був переписаний її сином з ориґіналу “краківського” на копію. Не змогла однак показати мені “дерева” краківського бо воно загубилося під час переселень.

На сьогодні (тобто грудень 2003 р.) ориґіналом дерева родини Волонсевіч володіє пані Людвіка Волонсевіч, вдова по Єжим Казимировичу Волонсевічу.

            Версія, що міститься на сторінці www.wolasewicz.com , є цифровою копією. версія цифрова займає 20МВ. Обробку на “легку версію” розміром 388 kb виконав

Олег Анатолієвич Волонсевіч,

Ft. Lauderdale, Florida, USA.

 

Strona g³σwna