Archiwum
Wołąsewicza

www.wolasewicz.com
piotr@wolasewicz.comArchiwum Politechniki Warszawskiej
Pl. Politechniki 1
00-661 Warszawa

Inne archiwa [zobacz]
W trakcie rozmów genealogicznych prowadzonych z Panią Ewą Wołoncewicz okazało się, że jej Ojciec - Stefan Wołoncewicz – Rodziewicz s. Józefa prawdopodobnie był studentem Szkoły Wawelberga. Archiwum szkoły obecnie znajduje się w Archiwum Politechniki Warszawskiej, która to uczelnia wchłonęła Szkołę w latach 50 XX w. Poniżej przedstawiam moją korespondencję z Archiwum Politechniki Warszawskiej.

Opole, 29 lipiec 2009 r.

Archiwum Politechniki Warszawskiej

Pani B. Kuszner
Warszawa

Dotyczy: Informacja o zasobach archiwalnych.

Proszę o informację czy w zasobach Archiwum Politechniki Warszawskiej zachowały się dokumenty dotyczące osób noszących nazwisko:

WOŁYNCEWICZ, WOŁYŃCEWICZ, WOŁOŃCEWICZ, WOŁONCEWICZ, WOŁĄCEWICZ, WOŁONSEWICZ, WOŁĄSEWICZ, WOŁĄSIEWICZ, WOŁOSEWICZ, WOŁOSIEWICZ, WOŁOSOWICZ

a które to osoby były związane z Politechniką i Szkołą Wawelberga (studenci, pracownicy naukowi) przed rokiem 1939 r. Prowadzę badania genealogiczne dotyczące w/w rodzin i chciałbym skorzystać z zasobów Archiwum.

Z poważaniem

Piotr Wołąsewicz30 lipiec 2009 r.


Niestety z przykrością pragnę poinformować, że w zbiorach Archiwum Szkoły Politechniki Warszawskiej nie znajdują się dokumenty personalne  z przed 1939 r wymienionych przez Pana osób.


Z poważaniem
Bożenna Kuszner - Kierownik Archiwum

Strona główna